Otwarta środa z Poznań Design Thinking

7 kwietnia 2016 Dominika Maciejak udostępnij
design thinking

Z dużą przyjemnością stałam się częścią Otwartych Śród w Poznań Design Thinking. Skuszona prostą i zachęcającą formułą:

wzięłam ze sobą lunch i pojawiłam się na ul. Prusa. W miłej atmosferze, wśród przedstawicieli różnych zawodów i specjalności spędziłam naprawdę kreatywne 4 godziny.

Moją uwagę przykuły widniejące na ścianach podstawowe zasady design thinking:

Warsztat zaczął się przybliżeniem idei DT uczestnikom. Monika i Jacek  sprawnie przebrnęli przez podstawowe zagadnienia, byśmy mogli zacząć testować DT w praktyce.

Podzieleni na zespoły wymyślaliśmy nowy produkt/usługę dla branży ślubnej na podstawie case’u Kasi, która przygotowywała się do swojego ślubu. W oparciu o empatię przeprowadziliśmy wywiad z naszą personą i zbadaliśmy jej potrzeby. Następnie sporządziliśmy mapy empatii.
 

Po przeanalizowaniu wszystkich kluczowych dla Kasi kwestii sformułowaliśmy dla każdej z grup wyzwania, na które następnie odpowiedzieliśmy.

Burze mózgów wyłoniły wiele ciekawych pomysłów, jednak do fazy prototypowania mogły przejść jedynie 2.


Prototypowanie polegało w przypadku tego konkretnego zadania na inscenizacji i pokazania testowego egzemplarza naszego rozwiązania.


Zabawa była wyśmienita. Poziom energii twórczej bardzo wysoki. W metodzie zafascynowało mnie to, że grupa nieznajomych potrafiła się tak zaangażować w proces i wygenerować fantastyczne rozwiązania. Nie mogę doczekać się następnej środy.
Metoda DT jest dla mnie bardzo interesująca i na pewno nie poprzestanę na poziomie zero. 🙂

Dominika Maciejak

Trenerka sprzedaży, obsługi klienta i customer experience, konsultant biznesowy.

Pomagam zwiększyć sprzedaż w sklepach stacjonarnych, internetowych i galeriach handlowych poprzez szkolenia z obsługi klienta, sprzedaży i kompetencji miękkich personelu.