Success stories, czyli historie sukcesu

12 lutego 2013 Dominika Maciejak udostępnij
inspiracja

Historie o sukcesie mają to do siebie, że jak się je czyta, w człowieku kłębia się sprzeczne myśli. Od takich, że „się da”,” wszystko jest możliwe”,” skoro oni dali radę to ja również mogę”, po lekkie ukłucie zazdrości: „miał szczęście”, „w Ameryce takie rzeczy są możliwe, a w Polsce nie”, etc. Wszystkie tego typu reakcje są uzasadnione i ludzkie. W większości przypadków zapalamy się tymi historiami na chwilę i tak szybko jak nas poruszyły o nich zapominamy.

A gdyby cudze historie sukcesu przekłuć we własny niepowtarzalny efekt? Obrać sobie za cel usprawnienie elementów swojego biznesu, aby z powodzeniem rozwijać się? W branży detalicznej jest wiele przykładów firm, które kreując doświadczenie zakupowe swoich klientów osiągnęły bardzo dobre efekty.

W ramach inspiracji, przekazuję Wam garść zachodnich inspiracji (po angielsku):
http://www.businessinsider.com/companies-revolutionizing-retail-2013-2?op=1
W artykule znajdziecie wzmianki o 50 firmach z całego świata, które zrewolucjonizowały handel detaliczny stosując ciekawe strategie. Może weźmiecie coś dla siebie? Życzę, aby ich sukces story przyczyniło się do Waszej.

Dominika Maciejak

Trenerka sprzedaży, obsługi klienta i customer experience, konsultant biznesowy.

Pomagam zwiększyć sprzedaż w sklepach stacjonarnych, internetowych i galeriach handlowych poprzez szkolenia z obsługi klienta, sprzedaży i kompetencji miękkich personelu.