Ostatnio pisałam o silnym trendzie buy local, we wpisie wspominałam o nowej poznańskiej inicjatywie – Wolnym Targu. Niedzielny spacer był idealną okazją do tego, by zajrzeć i sprawdzić co w trawie piszczy. Byliśmy we 3 + pies.:) 

Zaskoczyło mnie miejsce i skala wydarzenia. Plus za bezpośrednie sąsiedztwo pawilonu, w którym wystawiane było rękodzieło. Jest to dobra opcja by nabyć oryginalne towary, zrobić sobie manicure lub po prostu schronić się przed deszczem, czy skorzystać z łazienki.


Oferta gastronomiczna była skromna, choć należy mieć na uwadze, ze wydarzenie się rozkręca i potrzebuje nagłośnienia.


Pies był zadowolony:)My wypiliśmy pyszną kawę z Bike Cafe.


Zamówiliśmy bardzo dobre tarty z Francuskiego Łącznika.


Sprawdziliśmy ofertę rękodzieła. Pierwsze koty za płoty.Ciekawie, chociaż rozczarowali mnie wystawcy z nieco znudzonymi minami, część wpatrzona w swoje smartfony. Pod kątem podejścia do klienta o wiele lepiej zaprezentowali się wystawcy gastronomiczni. U nich łatwiej o interakcję z klientem, ale naprawdę uśmiech pomaga przełamać wiele barier.W kwestii handlowania na powietrzu, dużą rolę odgrywa pogoda. Było zmiennie. Raz słońce, raz wiosenny deszcz.
Podsumowując, impreza ma potencjał. Ma szansę fajnie integrować mieszkańców poznańskich Winograd i ściągać spacerowiczów z Cytadeli. Konkuruje z silnie zakorzenionym w świadomości klientów Targiem Śniadaniowym, ale wszystko przed organizatorami. Trzymam kciuki i pewnie będę wracać, jak będę w pobliżu. 

Dominika Maciejak

Trenerka sprzedaży, obsługi klienta i customer experience, konsultant biznesowy.

Pomagam zwiększyć sprzedaż w sklepach stacjonarnych, internetowych i galeriach handlowych poprzez szkolenia z obsługi klienta, sprzedaży i kompetencji miękkich personelu.